14 czerwca w Nyskim Domu Kultury odbyła się 5. Letnia Gala Tańca. Tegoroczna edycja zgromadziła liczną publiczność, która miała okazję podziwiać niezwykłe pokazy tańca w wykonaniu gospodarzy – zespołów Nashita Bellydance Group oraz Nashita Kids – a także zaproszonych artystów z Polski, Czech i Węgier...
Wydarzenie zachwyciło różnorodnością choreografii, barwnymi kostiumami oraz wysokim poziomem artystycznym występów.
W uroczystym otwarciu wydarzenia uczestniczył Daniel Palimąka Starosta Nyski, który pogratulował organizatorom znakomitego przygotowania gali oraz podkreślił imponującą frekwencję, świadczącą o niesłabnącym zainteresowaniu mieszkańców powiatu nyskiego tego typu inicjatywami kulturalnymi.
Impreza dostarczyła publiczności wielu niezapomnianych emocji i po raz kolejny potwierdziła, że taniec jest uniwersalnym językiem łączącym ludzi ponad granicami.
Miło nam, że mogliśmy wesprzeć organizatorów gali, którzy z ogromną pasją popularyzują kulturę taneczną oraz promują nasz region, tworząc przestrzeń do spotkań, inspiracji i międzynarodowej współpracy artystycznej.
