19 czerwca Plac Kopernika w Opolu stał się miejscem wyjątkowych obchodów 35-lecia Straży Granicznej. Było to niezwykłe święto pełne wzruszeń, dumy i podziękowań dla funkcjonariuszy oraz pracowników, którzy każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju...
Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej, wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Daniel Palimąka Starosta Nyski został uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu”. Wyróżnienie przyznano w uznaniu za współpracę oraz wsparcie działań realizowanych przez Śląski Oddział Straży Granicznej.

35 lat służby, poświęcenia i odpowiedzialności to powód do dumy. Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej za ich codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa naszego kraju.

